“ İSRAİL’İN HASTANE SALDIRISINI EN AĞIR ŞEKİLDE LANETLİYORUZ ”

İsrail’in 17 Ekim Salı günü Gazze’de Al Ahli ve Al Mamedani Hastanelerini hedef alması sonucunda yüzlerce Filistinli hayatını kaybetmiş ve çok sayıda kişi ağır bir şekilde yaralanmıştır.

İsrail’ in uluslararası hukuku hiçe sayarak korunmasız sivillere yapılan bu saldırı tam anlamıyla bir vahşettir. Hastanede yaşam mücadelesi veren savunmasız siviller, en acımasız savaşlarda dahi hedef alınmamışken, İsrail hükümetinin düzenlediği bu saldırı, savaş suçu olduğu kadar insanlık suçudur. Bütün dünyanın gözleri önünde yaşanan bu vahşi saldırıyı en ağır şekilde lanetliyoruz.

Saldırılarda hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

İnsan ve canlı hayatını korumayı kendisine ilke edinmiş meslek gruplarının temsilcileri olarak masum çocukları, yaşlıları, hastaları ve sağlık çalışanlarını hedef alan bu alçakça saldırıyı bir kez daha en ağır şekilde lanetliyoruz. İsrail’in giderek artan saldırgan tutumunun durdurulması, Ortadoğu’da yeniden barışın tesis edilmesi için başta Birleşmiş Milletler olmak üzere bütün uluslararası kuruluşları acilen göreve davet ediyoruz.

Dt.Mete ALGEN
Konya Dişhekimleri OdasıBaşkanı